רונן דוידוב

רונן דוידוב

לרוץ עד הסוף עם החלומות שלך

אם יש לך שאיפות גדולות ותשוקה בוערת אבל חסר לך היכולת להתמיד,יש מצב שאצליח לעורר בך השראה ומוטיבציה לטוס על החיים שלך ב 200 קמ"ש ואפילו להינות מהדרך ולא רק מהתוצאה.

הי, אני רונן

נעים מאוד, אני רונן דוידוב,
מאמן ומרצה מעורר השראה ומוטיבציה לשינוי הרגלים להגשמה עצמית, באורח החיים הבריא, בעסקים בקריירה. המוטו שמוביל את חיי הוא: לרוץ עד הסוף עם החלומות שלך, גם כי אני אוהב לרוץ, אבל בעיקר כי אני מאמין גדול בחלומות ובהגשמתם.
ב-2 העשורים האחרונים אני מלווה ומוביל אנשים להגשים אורח חיים בריא באמצעות אימונים אישיים, אימוני Outdoor קבוצתיים, ואומנויות לחימה.
במהלך השנים פיתחתי שיטה ייחודית של אימוני כושר קבוצתיים בטבע ובשטח הפתוח, אותה חוו אלפי אנשים, שיטה שמעלה, משמעותית, את רמת ההתמדה באימונים והופכת את הספורט לדרך חיים. אני גאה לומר שמרבית מתאמני מתמידים בפעילות ספורטיבית מעל ל-10 שנים!
אני "איש של אנשים" וכך גם השליחות שלי – לעורר באנשים השראה ומוטיבציה, ולהעניק להם כלים יעילים ועוצמתיים להגשמה עצמית, באורח החיים, בעסק ובקריירה.
אני מאמין שמקצוענות מחייבת למידה מתמדת, ולכן, חלק נכבד מחיי המקצועיים הוקדש ללמידה וגם ללימוד של תחום הספורט והחינוך הגופני.
את צעדי הראשונים התחלתי בילדותי בתחום אומנויות הלחימה והגעתי לחגורה שחורה דאן 3. משם המשכתי ללימודים מתקדמים וכיום אני בעל תואר שני במדעי החינוך הגופני.
בעשור האחרון התגייסתי להכשרת דור העתיד של מדריכי הכושר בישראל, ושימשתי כרכז ומרצה בבית הספר למאמנים במכון וינגייט. כיום אני מרצה אורח וחבר בסגל המרצים של המכון.
לאחר שנים של ניהול עסק מצליח ומוביל בתחום הכושר, ולאור הקושי שזיהיתי בקרב מאמנים ומדריכים להגשים את חלומם כעצמאיים, פיתחתי תוכניות ליווי מקצועיות לצד קורסים וסדנאות לצמיחה עסקית, שעזרו למאות מדריכים ומאמנים בתחומי הספורט להפוך לאנשי מקצוע מצליחים ומשפיעים.
את ה"אני מאמין" שלי להצלחה, בעזרת הרגלים בריאים, משמעת והתמדה, אני מעביר בהרצאות של השראה ומוטיבציה, בחברות, ארגונים וגם לקהל הרחב.
היום מעבר להכל אני אבא ל 3 ילדים מעוררי השראה ונשוי באושר לאישה מיוחדת שלה אני חב את כל הצלחותיי כאדם, כאיש מקצוע וכאיש עסקים שחי מתוך שליחות גדולה לעזור ליותר אנשים לחיות באיכות חיים בעלי משמעות.

אם בא לך להכיר קצת יותר מקרוב

הנה 13 סיפורים קצרים על דברים שלא ידעת עלי - מהם אפשר ללמוד מהדרך שעברתי ואיך בזכות זה אני מצליח להוביל גם אחרים כמוך.

אז באותם ימים חיינו בסוג של שכונת מצוקה, "סוג של", אם יש לך בבניין בקומה הראשונה מכון לגמילה מסמים כנראה שזו לא שכונת פאר. זיכרון אחד ברור יש לי מאותו בוקר של שבת. הייתי אז בערך בגיל 10 שההורים שלי שאלו אותי "לאיזה חוג תרצה שנרשום אותך"?
מייד אמרתי להם – "אומניות לחימה". אז רשמו אותי לאורגן 5 שנים..
אבל מהר מאוד ודי במקביל הם הבינו שלילד הזה יש תשוקה גדולה לתנועה ומשם בדיוק המסע שלי התחיל.

1

16 שנים קדימה: הצלחתי! החגורה השחורה שקיבלתי מהמורה שלי, עמי ניב הייתה חגורתו האישית. תחשבו שרמטכ"ל מעניק את כומתתו האישית לחייל קרבי שמסיים מסלול. בשבילי אותו יום סימל ציון דרך של התמדה ונחישות לממש את התשוקה שלי בחיים שקיבלה משמעות גדולה. זה הזכיר לי את היום שבו בגיל 12 להורים שלי לא הייתה יכולת כלכלית להמשיך לשלם על האימונים שלי אז אחרי הפסקה של שנתיים בערך, התחלתי לשטוף את המכוניות של השכנים כדי לממן את האימונים שלי. בהמשך כתיכוניסט לאחר שעות הלימודים השלמתי שעות עבודה בין קוויי הייצור בתעשייה
– כדי שיום אחד אוכל להיות חגורה שחורה.
חוצמזה.. שתדעו שהחגורה מחזיקה רק את המכנס. לצבע אין משמעות.
לדרך שלך בחיים כן.
בינתיים, אני דאן 3 אבל מי סופר? אגב זה מה שגרם לי לאהוב גם לעזור לאחרים להתמיד במסע שלהם ולהמשיך ללמוד גם על עצמי.

" Black belt is a white belt that never quit "
קבלת דאן 3 ממייסד שיטת אייקי קרב מגע - עמי ניב

2

אם זה לא מספיק, על הדרך, ניצחתי גם כמה רופאים מומחים בחיי. אחרי שכרתו לי חצי ממפרק שורש כף ידי הימנית בגלל פציעה מטופשת שלא אובחנה כראוי, אמרו לי לשכוח מלהתאמן באייקי קרב מגע ואייקידו. אבל אתם יודעים מה? לא הזמנתי אותם לטקס של השחורה כדי לא להרוס להם. נכות קיימת רק למי שמאמין בה.

"האמונה שלך בעצמך היא הדלק שייקח אותך הכי רחוק להצלחה"!

3

כשאמרו לי פעם שכדי להיות מרצה צריך לעשות תארים, זה לא הפחיד אותי. גם שלא היה לי שקל על התUת. עבדתי כמו מטורף במשך 5 שנים והתרוצצתי כל פעם בין 2 ל 3 מקומות עבודה והיו שבועות שעשיתי את זה 7 ימים רצופים בשבוע, כל זה כדי לממן את הלימודים לתואר הראשון שלי בחינוך גופני. אני לעולם לא אשכח, איך התרוצצתי בין אוטובוסים ממקום למקום ואני זוכר איך שפעם אחת, בסוף יום לימודים רצתי במכללה בשיא הגשם כדי להספיק לאוטובוס מהלימודים לעבודה. בדרך לכביש החוץ ממש ביציאה מוינגייט כל התיק שלי נפתח ונשפך החוצה. כל המחברות נפלו ונרטבו על הרצפה, כשיצאתי מפתח המכון ראיתי איך שהחברים שלי יוצאים עם רכבם הפרטי בעוד שאני כולי רטוב ומרגיש נחות ומרושש.. אפילו כסף לשיחות יוצאות בטלפון לא היה לי.
אז, באותו יום הבטחתי לעצמי… יום יגיע ויבוא ואחזור למכון הזה עם רכב חדש משלי – מהניילונים והמחסום של השער ייפתח עבורי כי אני.. אני אהיה מרצה במקום הזה.

"חלומות הן באוויר עד שמורידים פעולות לשטח"
חדש מהניילונים, ביום הראשון שלי כמרצה במכון וינגייט
רכז ומרצה בבית הספר למאמנים במכון וינגייט

4

עשיתי את זה!
אחרי שהשגתי את התואר הראשון. לחבר'ה מהאקדמיה זה לא הספיק כדי לקבל אותי לשולחן העגול של הצוות אז שיכנעתי את מי שצריך שיקבל אותי לעבודה כי אני ממש עומד לסיים את התואר השני במדעי החינוך הגופני והספורט. זה עבד. ניצחתי. מאז הכשרתי מאות מאמני כושר ומדריכי ספורט בבית הספר למאמנים שבמכון וינגייט.

"מנצחים לא מוותרים – מוותרים לא מצליחים"

5

אז תואר שני כבר השגתי אבל תמיד חשבתי שלקבל תעודה מוכרת מטעם הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט (ACSM) יהיה דבר טוב לרזומה. אז עשיתי גם את זה. וחוץ מלהיות מאמן כושר אישי כבר מיליון שנה היה חשוב לי ללמד בבית ספר יסודי חינוך גופני ולסיים את המחקר שלי ולארוז את התואר השני. תעודות – תולים על הקיר אצלי הן נחות בשקט בארון.

"לא משנה כמה ידע תצבור בחיים השאלה הגדולה עד כמה תדע להשתמש בו"
תואר שני במדעי החינוך הגופני
המרתון המדברי באילת – מרתון ראשון

6

התחלתי לרוץ בגיל 12 אולי אפילו לפני, אבל לא בשביל לדבר על זה או עוד פוסט בפייסבוק אלא בשביל להרגיש שאני חי. אני מאוד אוהב טבע. וכדי לחוות אותו בעוצמה אני רץ למרחקים ארוכים על צוקי הים ובין הפרדסים… מה זה אומר ארוכים? לקום מאוד מוקדם, לפני הציפורים ולחזור הרבה זמן אחרי.. שעה וחצי שעתיים.. לפעמים יותר. את המרתון הראשון שלי בחרתי לעשות במדבר באילת. אמרו לי יה חתיכת דפוק, זה אחד המסלולים הקשים שלא מתאים למרתון ראשון" וזו בדיוק הסיבה למה בחרתי בזה. לרוץ מרתון זה כמו בחיים: "מסע ארוך של קילומטרים מתחיל בצעד אחד קטן".

"מה שלא יאתגר אותך לא ירגש ולא יספק אותך!"

7

כשחלמתי לפתוח קבוצת כושר, אז עוד לפני שנולד לו מרתון ת"א, לפני שהפייסבוק נכנס חזק לארץ וכשאינסטגרם עוד לא היה בתוכניות, אנשים אמרו לי: "מי יבוא להתאמן אצלך בטבע בחוץ ב- 06:00 בבוקר?! מה יקרה בקיץ בחום, ובגשם בחורף? ומה שישלמו לך יותר ממנוי בחדר כושר?" זה לא עניין אותי, לא הקשבתי להם. (חלקם היו אנשים מאוד קרובים ויקרים לליבי) אז, חילקתי פליירים (שלא ממש עבדו) מ 19:00 בערב עד 03:00 לפנות בוקר. פה ושם, אנשים צלצלו. מעטים הבטיחו לבוא.. חברים ובני משפחה? הם הבטיחו לבוא-לא באו.  3 חודשים. אתם שומעים אותי? 3 חודשים – הייתי מגיע בשעות הבוקר המוקדמות לטובת אימון שלא קרה! הייתי מסדר ציוד ומחכה כמו ילד תמים. אנשים איכשהו ניסו לרמוז לי לוותר אבל אני המשכתי להאמין שמצא את הנוסחה-האמנתי שזה עוד יקרה. וזה קרה יש לי מתאמנים שמתמידים איתי בדבקות ובהתמדה מעל 11 שנים!

"צמחתי מתוך התמודדויות עם אתגרים ומשברים ולא מתוך המדיה חברתית"
אימון בטבע ובשטח הפתוח עם קבוצות הכושר שלי
כושר קבוצתי
קבוצת כושר בטבע בחדרה

8

בואו אגלה לכם סוד: אני בונה אנשים חזקים. אבל אני לא מתחיל בגוף אלא בנפש. אם יש משהו שאני תמיד מתגאה בו הוא שיש לי מתאמנים מתמידים שאיתי כבר מעל 10 שנים! פיתחתי שיטה ייחודית לאימון קבוצתי בטבע ובשטח הפתוח שאותה אני מיישם בתשוקה ובשליחות גדולה. המשימה שלי היא לתת לכל מתאמן ומתאמנת שלי יחס אישי ולגרום להם להרגיש מיוחדים ולהתאמן בהנאה עניין וסקרנות שמאפשרת התמדה רציפה ולאורך זמן. אני מייצר תוצאות מדהימות בשיפור איכות חייהם. אני עוזר להם להאמין בעצמם שהם מסוגלים ומסייע להם לייצר מוטיבציה,כלים וסביבה להגשמת אורח חיים בריא דרך שינוי הרגלים בפעילות גופנית ותזונה נכונה.

"לא חוכמה לאמן אנשים חוכמה לגרום להם להתמיד לשנים ארוכות"

9

עסקים? זה הדבר האחרון שהבנתי בחיים ולכן תמיד חשבתי שהשכלה גבוה תעזור לי בזה. טעיתי. עשיתי המון טעויות עד שהגעתי לעסק משגשג. הטעויות שימשו לי כמורי דרך, האכזבות היו לי כדלק. והשליחות היא זו שהקימה אותי בבוקר. לא נחתי עד שהבנתי איך לגרום ליומן שלי להתפוצץ באימונים אישיים וקבוצות כושר.
היום אני מלווה גם עסקים אחרים ומגלה להם איך ליצור התפתחות אישית, מקצועית ועסקית ולהשיג הצלחה בלתי מתפשרת על החלומות שלהם

"אני מאמין ביכולת של כל אדם ליצור שינוי משמעותי בחייו"
כנס לבעלי עסקים ויזמים בענף הכושר בישראל במרכז האולימפי

10

אני אוהב ללמוד, מישהו פעם סיפר עלי שאני סוג של 'תלמיד נצחי' ומעבר ללמידה, כתיבה תמיד הוציאה ממני דברים שלא ידעתי על עצמי ועל אחרים. אז כשאני חופר מידי תגידו לי בסוף הפוסט אבל רק אם קראתם עד הסוף. תמיד עיניין אותי כל מה שקשור למדעי החיים: פיזיולוגיה, אנטומיה, ביומכאניקה, קניזיולוגיה. עד שהבנתי ששום תוצאה פיזיולוגית לא תניב תוצאות בלי הבנה פסיכולוגית אז היום אני חוקר כל מה שקשור במוח שלך ומדעי ההתנהגות ובכך מבין את של עצמי. אני עוזר לאנשים לעשות שינויים משמעותיים בחייהם, ועל הדרך להיכנס לכושר, לקדם את העסק. מי שמכיר אותי אומר שאני מזן אחר של מאמן מנטאלי.
לא יודע.. אני סה"כ 'איש של אנשים'.

11

הנכס הכי חשוב אצלי בבית? אחרי אשתי היקרה ושלושת ילדי? זו הספרייה הגדולה במעבדה שלי (משרד למי שלא הבין). רק מלהסתובב ליד כל הספרים שלי אני כבר מרגיש חכם יותר, נחוש יותר ונמרץ יותר. אצלי כל הספרים ממורקרים ומקושקשים. למה? כי אני לא רק קורא, אני 'גונב' רעיונות טובים ומוציא אותן לפועל בחיים שלי ושל אחרים לידי. אז התחביב שלי הוא להשתמש בספרים (לא רק לקרוא).

12

אם יש משהו שאני ממש אוהב חוץ מלאמן זה להעביר הרצאות. אני מצליח לסחוף אנשים בזכות תובנות החיים שאני משתף. אומרים שיש לי כריזמה. אולי.. מה שבטוח זה שאני נלהב תמיד לעורר השראה באחרים. זכיתי לעמוד מול אנשי ביטחון ושירות המדינה, אנשי חינוך מן המעלה ועד למנכ"לים בכירים מעולמות ההייטק. ואתם יודעים מה? אפילו לתת ערך לכמה חברים בסלון אני תמיד נלהב ומתרגש לעשות.

אנשים משלמים לי כסף על מה שאני אוהב לעשות וזה לגרום להם להרגיש נפלא, זה הניצחון והשליחות שלי!

13

יסוד הטבע שאני מתחבר אליו הוא המים. הם מלמדים אותי כיצד לחיות נכון, להיות גמיש וזורם ואפילו מתפרץ וסוער כשצריך. כמו המים אני לעולם לא נשאר במקום, אחרת אנו עלולים להעלות עובש, תמיד תראו אותי בתנועה, כי היכן שיש תנועה יש חיים!

ואם לסכם את סיפור חיי נכון לעכשיו:

"הטיפה שוחקת בסלע לא מכוח עוצמתה אלא מכוח התמדתה"